Technologie

Technologie

DentalCare

ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE – STREFA ŁAGODNOŚCI

W DentalCare wszystkie zabiegi wykonujemy w specjalnie dobranym znieczuleniu, zapewniającym Pacjentom maksymalny komfort i eliminującym ból.

Delikatnie podane, skuteczne znieczulenie to wstęp i warunek komfortowej wizyty.

„Magiczna różdżka” The Wand czyli znieczulenie komputerowe. Podawanie środka znieczulającego nie musi wiązać się z użyciem tradycyjnej igły i strzykawki. Amerykańskie urządzenie The Wand pozwala dzięki specjalnemu mikroprocesorowi na praktycznie bezbolesne podanie znieczulenia. Kontrolowane są zarówno ciśnienie jak i tempo podawania środka znieczulającego, czyli dwa czynniki odpowiadające za ból spowodowany rozpychaniem tkanek.

Więcej na www.lagodnie.pl

 

GAZ ROZWESELAJĄCY

„Gaz rozweselający” czyli podtlenek azotu. Polecany jest Pacjentom odczuwającym lęk i stresującym się przed wizytą u dentysty. Metoda ta zapewnia pełen relaks i wyciszenie, osoba poddana sedacji znajduje się w stanie przyjemnego rozluźnienia, a po zabiegu jej wspomnienia często przypominają sen, jednocześnie zachowuje świadomość i podstawowe odruchy.  Powrót do stanu normalnego polega na podaniu czystego tlenu, jest szybki i całkowicie bezpieczny. Po 30 min pacjent odzyskuje pełną świadomość, może prowadzić samochód, a wszystkie oznaki całkowicie ustępują. Brak negatywnych wspomnień i przeżyć związanych z zabiegiem jest doskonałą motywacją do kontynuowania leczenia.  Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa gaz rozweselający znajduje też zastosowanie podczas leczenia dzieci. Ponad 150 lat powszechnego stosowania gazu rozweselającego nie wykazało żadnych powikłań ani alergii. Nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Naszym Pacjentom proponujemy pachnące maseczki (waniliowe, truskawkowe, o zapach gumy do żucia).

Metoda wciąż mało popularna w Polsce oferowana jest standardowo w renomowanych klinikach amerykańskich.

Średnia skuteczność sedacji wziewnej tzn. udanej sedacji to ok. 80%-90%.

Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty:

  • silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem
  • silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych
  • silny odruch wymiotny
  • nadpobudliwość nerwowa
  • nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski u osób z silnym odruchem wymiotnym
  • usuwanie złogów nazębnych
  • opracowywanie próchnicy początkowej

Zaleca się:

  • około 3 godzinną przerwę pomiędzy ostatnim posiłkiem, a zabiegiem z użyciem podtlenku azotu
  • wizyta z osobą towarzyszącą, ze względu na stan rozluźnienia w jakim znajduje się pacjent

 

STERYLIZATORNIA

Posiadamy najnowocześniejszy autoklaw zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa Pacjentów. Sterylizacja spełnia wymogi europejskie i jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Proces sterylizacji kontrolowany jest każdorazowo podwójnie przez komputer wbudowany w autoklaw oraz testy chemiczne wkładany razem z instrumentami, które dodatkowo badane są przez Sanepid.

 

MIKROSKOP

Klinika Pięknego Uśmiechu DentalCare dysponuje mikroskopem zabiegowym Seliga Microscopes, który daje lekarzowi możliwość bardzo dokładnie przyjrzeć się zębom wraz z ich wnętrzem, co pozwala bardzo precyzyjnie diagnozować i leczyć wszelkie zmiany. Zmniejsza ryzyko występowania powikłań. Stosując mikroskop jesteśmy w stanie uratować zęby, których nie można wyleczyć tradycyjnymi metodami.

Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie, zakrzywione lub zarośnięte kanały korzeniowe, złamane narzędzia endodontyczne, konieczność znalezienia dodatkowych kanałów, te i wiele innych trudnych przypadków rozwiązać można jedynie z zastosowaniem powiększenia pola zabiegowego. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby, które skazane były na ekstrakcję (usunięcie) mogą funkcjonować prawidłowo przez długie lata.  

 

BEYOND – INNOWACJA W WYBIELANIU ZĘBÓW

Jesteśmy autoryzowanym gabinetem amerykańskiej firmy Beyond, która opatentowała niezwykle skuteczną, całkowicie bezpieczną i szybką metodę profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. System ten odpowiedni jest dla Pacjentów ceniących sobie natychmiastowy rezultat, jest szybszą i bardziej spektakularną metodą dla szyn i żelu wchodzących w skład wybielania nocnego trwającego kilkanaście dni.

Zabieg wybielania z zastosowaniem lampy Beyond jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu, zawierającego nadtlenek wodoru i 20-nanometrowy dwutlenek krzemu, na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go przez światło akceleratora- lampy Beyond. Urządzenie to emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Światło emitowane przez akcelerator  znacznie przyspiesza proces wybielania. Efektem zabiegu są białe, lśniące i zdrowo wyglądające zęby Pacjenta. Cała wizyta trwa około 1 godziny, jednak jej długość może różnić się w zależności od przypadku. Testy dowodzą, że efekt wybielania jest około 30% lepszy niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych metod. Metoda Beyond jest całkowicie bezpieczna, gdyż użycie zimnego światła eliminuje podrażnienie nerwów, co potwierdzają liczne badania naukowe. Zęby po wybielaniu nie stają się bardziej chłonne na przebarwienia, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życia Pacjenta. System Beyond jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z dostępnych obecnie na rynku.

 

CYFROWY RENTGEN

W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a zarazem najwyższego poziomu diagnostyki wyposażyliśmy naszą pracownię rentgenowską w cyfrowy aparat punktowy i panoramiczny.

Zdjęcia wykonywane cyfrowo mają do 90%  zredukowaną dawkę promieniowania.  Czas oczekiwania od wykonania rvg do otrzymania obrazu na ekranie to 2 sekundy. Możemy je dowolnie powiększać , przetwarzać, zmieniać jasność i kontrast. Visualix eHD (ergonomics and High Definition) łączy w sobie najbardziej zaawansowaną technologię czujnika wewnątrz ustnego z jego unikalnym kształtem.  Zdjęcia przekazywane są Pacjentom na nośnikach elektronicznych, wysyłane na maila lub drukowane.

Dzięki tak kompleksowemu wyposażeniu nasi lekarze szybko i precyzyjnie są w stanie diagnozować nawet skomplikowane przypadki.

Nasza pracownia rentgenowska spełnia wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa wymagane w Unii Europejskiej.

 

ENDOMETR

Niepowodzenia w leczeniu endodontycznym są najczęściej wynikiem pozostawienia zainfekowanej miazgi w kanale korzeniowym. Częstymi powikłaniami są także perforacja korzenia czy przepchnięcie materiału stomatologicznego poza wierzchołek korzeniowy. W następstwie tych działań dochodzi do zakażenia tkanek okołowierzchołkowych i konieczności powtórnego leczenia lub usunięcia zęba.

Endometr to niewielkie urządzenie, które składa się z ekranu, sygnalizatora oraz dwóch elektrod. Pozwala na precyzyjne zmierzenie długości kanału korzeniowego co nie wiąże się z jakąkolwiek uciążliwością czy dolegliwościami bólowymi dla Pacjenta. Jest to nieinwazyjne badanie, które można wielokrotnie powtarzać, gdyż w żaden sposób nie obciąża Pacjenta. Pozwala ograniczyć konieczność wykonywania zdjęć rtg na każdym etapie leczenia. Prawidłowo opracowany i wypełniony ząb może pozostać w jamie ustnej przez wiele lat!