Implanty

Implanty

DentalCare

Piękne, zdrowo wyglądające zęby są ważne dla naszego dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Utrata zębów odbija się zawsze na jakości życia, pewności siebie i wyglądzie twarzy , która staje się asymetryczna poprzez zanik kości w miejscu braku zębów. Dochodzi do przeciążenia pozostałych zębów, które mogą się nadmiernie ścierać i przemieszczać, może dochodzić także do odsłaniania się okolic przyszyjkowych i rozchwiania, a w końcu wypadania pozostałych zębów.

Implanty stanowią długotrwałe rozwiązanie odbudowy brakujących zębów. Sztuczny korzeń wykonany jest z tytanu, umieszcza się go w kości podczas zabiegu implantacji. Po wgojeniu się implantu jest na nim mocowana korona protetyczna wyglądem i funkcją zastępująca idealnie koronę brakującego zęba.

Rodzaje uzupełnień:

  • Pojedyncze braki – KORONY

W przypadku pojedynczych braków zębowych stosuje się metodę  „jedna korona- jeden implant”. Rozwiązanie to nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów.

  • Braki kilku zębów – MOSTY

W przypadku kilku sąsiadujących ze sobą zębów rozwiązanie stanowi most protetyczny osadzony na kilku implantach. Uzupełnienie to osadzone trwale w jamie ustnej pozwala cieszyć się pełnym uśmiechem eliminując konieczność użycia krępujących elementów widocznych dla otoczenia stosowanych w uzupełnieniach ruchomych. Zaletą tego rozwiązania jest również zachowany zmysł smaku i przywrócona funkcja żucia.

  • Bezzębie – PROTEZY

W przypadku bezzębia można stosować dwie powyższe metody, a także pełną protezę zatrzaskową opartą na kilku implantach. Zapewnia to mocniejsze podparcie i lepsze utrzymanie dla zdejmowanych uzupełnień dzięki czemu nie trzeba używać klejów do protez.

Przywracamy uśmiech dzięki zaawansowanym rozwiązaniom stomatologicznym.