Mikroskopowe leczenie kanałowe

Mikroskopowe leczenie kanałowe

DentalCare

Wskazaniami do leczenia kanałowego są:

  • samoistny ból zęba (nieodwracalne zapalenie miazgi)
  • zmiany okołowierzchołkowe: ziarniniaki i torbiele widoczne na rtg jako cień wokół wierzchołka korzenia
  • zranienia miazgi powstałe w wyniku urazów
  • wskazania protetyczne
  • czasami choroby przyzębia ( tzw. Zespoły perio-endo)
  • zęby wcześniej źle leczone kanałowo i ze zmianami okołowierzchołkowymi- wskazanie do re-endo (kanały nie dopełnione, brak wypełnienia w kanałach, niedokładnie opracowane kanały). 

We wszystkich tych przypadkach zostaje wewnątrz zęba zakażona miazga, która jest siedliskiem bakterii beztlenowych. Drobnoustroje te  z wnętrza zęba przedostają się do tkanek wokół korzenia o poprzez swoje toksyczne działanie niszczą (rozpuszczają czy resorbują) kość. Powstaje ubytek w kości- dziura, w której gromadzi się ziarnina złożona z bakterii i komórek obronnych. Z czasem organizm stara się ograniczyć to miejsce tworząc  „torebkę”- w ten sposób powstaje torbiel.

Korzeń zęba prawidłowo wyleczony  jest uważany za najlepszy z możliwych i najbardziej ekonomiczny- naturalny implant, na bazie którego możliwa jest odbudowa protetyczna. Wielu Pacjentom leczenie kanałowe kojarzy się z wieloma bolesnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym. W DentalCare leczenie endodontyczne prowadzimy z zachowaniem pełnego komfortu. Gwarantujemy bezpieczeństwo, bezbolesność i precyzję.

Leczenie kanałowe polega na pozbyciu się zainfekowanych tkanek wraz z bakteriami z kanałów korzeniowych i wypełnieniu ich materiałem zastępczym.

Idealną precyzję zapewnia wysokiej jakości sprzęt oraz wysoko wykwalifikowani lekarze nieustannie podnoszący swoje umiejętności poznając najnowsze światowe trendy w endodoncji. Dysponujemy mikroskopem zabiegowym z własnym źródłem światła, ultradźwiękami, z których korzystamy gdy korzenie są wąskie, mocno zakrzywione, przy usuwaniu złamanych narzędzi i resztek starego wypełnienia. Poprawność każdego etapu weryfikowana jest na pomocą cyfrowej rentgenodiagnostyki.