Nasz zespół

Nasz zespół

DentalCare

Dr Magdalena Patrycja Pniok (Leki) - lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalistka w dziedzinie ortodoncji i medycyny estetycznej.

Jest certyfikowanym lekarzem Invisalign. Jako jeden z kilku lekarzy w Polsce posiada najwyższy status Diamond II, co gwarantuje Pacjentom najwyższą jakość leczenia. Została zaproszona do programu Align Masters’ Plan skupiającym najbardziej doświadczonych lekarzy stosujących w swojej praktyce leczenie nakładkami ortodontycznymi.

Członek IAO – International Association for Orthodontic, PTO- Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego I PTS-polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Swoją wiedzę pogłębiała na stażach w klinikach ortodontycznych w Niemczech I Holandii ucząc się tam innowacyjnych metod leczenia. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, korzystając z wiedzy największych autorytetów na świecie.
Specjalizuje się w leczeniu dzieci i dorosłych, stosując najnowsze metody leczenia, minimalizujące konieczność usuwania zębów przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Jako lekarz medycyny estetycznej ceni sobie subtelne podkreślanie urody. Specjalizuje się w medycynie anty-aging. Wykonuje między innymi zabiegi z użyciem botoxu, stymulatorów tkankowych, modelowania twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego, leczy nadpotliwość I bruksizm.

Wielokrotnie wyróżniana certyfikatami “Znany Lekarz”, “Lekarz Przyjazny Pacjentom” oraz “Orłami Stomatologii”.

Wolny czas poświęca na swoje sportowe pasje, z których ulubionymi są Kitesurfing i Snowboard.
Miłośniczka buldogów francuskich.

Zapraszamy także do zakładki certyfikaty.

Dr Magdalena Słysz - lekarz dentysta

Dr Małgorzata Żak - lekarz dentysta

Jest absolwentka Oddziału Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczestniczy w licznych szkoleniach ortodontycznych zarówno w kraju jak i za granicą, dzięki czemu stale pogłębia swoje kwalifikacje ,by zgodnie z obecnymi wytycznymi prowadzić leczenie uwzględniając holistyczne podejście do pacjenta. Odbyła również cykl szkoleń z zakresu mini implantów ortodontycznych, by w pełni wykorzystywać ich możliwości w planowaniu nowoczesnego leczenia . Prowadzi również leczenie z zastosowaniem nakładek Invisilign. Zajmuje się zarówno leczeniem ortodontycznym dorosłych, jak i dzieci. Dużą uwagę poświęca również naszym najmłodszym pacjentom i profilaktyce ortodontycznej, gdyż słuszne decyzje ortodontyczne podjęte na wczesnym etapie rozwoju zapobiegają problemom i powstaniu wad zgryzu w przyszłości

Dr Ewa Białożyt-Bujak - lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku Lekarsko-Dentystycznego, gdzie od 2013 roku pracuje jako wykładowca akademicki. 

Specjalizuje się w dziedzinach: protetyka, stomatologią estetyczna i zachowawcza. Bardzo szybko nawiązuje kontakt z najmłodszymi pacjentami, dzięki czemu dzieci chętnie chodzą na wizyty stomatologiczne. Do każdego pacjenta podchodzi ze spokojem i wyrozumiałością . Stara się, aby leczenie przebiegało w dużym komforcie, a jej łagodne podejście bardzo dobrze wpływa na zestresowanych pacjentów. Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach, szkoleniach i sympozjach. W wolnych chwilach podróżuje i relaksuje się przy dobrej książce.

Dr Maciej Pluciński - lekarz dentysta

W roku 2016 ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na kierunku lekarsko-dentystycznym. W trakcie studiów byłem członkiem licznych kół naukowych co zaowocowało chęcią pogłębiania wiedzy i doskonalenia poprzez ozpoczęcie studiów doktoranckich w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej ŚUM. Moimi głownymi zainteresowaniami w stomatologii jest  leczenie zachowawcze oraz  leczenie kanałowe zębów . Swoją wiedzę stale poszerzam przez uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach.  W gabinecie na pierwszym miejscu stawiam prawidłowe podejście do pacjenta oraz bezstresowe przeprowadzenie przez cały cykl lecznia. W wolnych chwilach pasjonat kolarstwa górskiego.

Dr Martyna Mencel - lekarz dentysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w trakcie studiów Master  in Ortodotics. Obszar zainteresowania to stomatologia zachowawcza, pedodoncja oraz ortodoncja. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Podczas pracy korzysta ze współczesnych metod eliminacji stresu, szczególnie opieką otaczając najmłodszych pacjentów. W wolnych chwilach pasjonatka żeglarstwa.

Dr Karolina Barabasz - lekarz dentysta

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zajmuję się leczeniem zarówno dorosłych jak i małych pacjentów. W mojej pracy każdy traktowany jest indywidualnie przez co proponowany przeze mnie plan leczenia dostosowany jest do konkretnych potrzeb. Przez uczestnictwo w konferencjach i kursach ciąglę podnoszę swoje kwalifikacje. Główną dziedziną, którą się interesuję jest stomatologia estetyczna oraz protetyka

Dr Karolina Kubica - lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobyła odbywając roczny staż w Prywatnym Pogotowiu Dentystycznym w Katowicach.


Jej nadrzędnym celem jest zdrowy i piękny uśmiech pacjentów. W pracy zależy jej na komforcie pacjenta, miłej atmosferze oraz precyzyjnym i bezbolesnym przebiegu leczenia. Specjalizuje się w odbudowie estetycznej zębów przednich, zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej oraz chirurgii. Regularnie uczestniczy w kursach i konferencjach stomatologicznych podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.


Prywatnie jest miłośniczką podróży, a czas spędzony z rodziną uważa za wartość najcenniejszą.

Dr Grzegorz Szczepanek - lekarz dentysta

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Stomatologia jest jego pasją, a chęć niesienia pomocy Pacjentom największą motywacją i celem zawodowym. Specjalizuje się w leczeniu endodontycznym, swoje umiejętności nieustannie pogłębia na licznych kursach i szkoleniach krajowych i międzynarodowych. W pracy szczegolnie ceni sobie dobry kontakt z Pacjentem, który zawsze może liczyć na jego wsparcie, empatię oraz bezstresowe prowadzenie przez cały cykl leczenia. W wolnych chwilach pasjonat narciarstwa.

Dr Marek Janeczek - lekarz dentysta

Dr n. med. Artur Wituła - lekarz dentysta

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, absolwent Wydziału Lekarskiego (Oddziału Stomatologicznego) Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Autor i współautor ponad 20 publikacji i doniesień zjazdowych. Wykładowca szkoleń implantologicznych dla firmy Mozo Grau. Uczestnik wielu szkoleń, sympozjów i staży krajowych oraz zagranicznych.

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej ze szczególnym uwzględnieniem traumatologii szczękowo-twarzowej i chirurgii oraz chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie zawodowe
Starszy asystent w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A.Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, współwłaściciel Prywatnego Ośrodka Stomatologii „Novodent”s.c.w Mysłowicach, starszy asystent Szpitala Specjalistycznego Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach, Pododdział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Z Centrum Medycznym MAVIT współpracuje od kwietnia 2010 roku.

HIGIENISTKI ORTODONTYCZNE:

  • Kinga Wrzeszcz,
  • Ewa Świerkot,
  • Katarzyna Magdzik,

OPIEKUN PACJENTA Invisalign:

  • Paulina Kłos;

REJESTRATORKI MEDYCZNE:

  • Anja Socha,
  • Ewelina Zięcik