Korony i mosty

Korony i mosty

DentalCare

Korony i mosty to uzupełnienia stałe. Są cementowane na zębach własnych Pacjenta lub implantach.

Postęp w tej dziedzinie stomatologii jest niezwykle szybki. Współpracując z najlepszymi laboratoriami oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach, mamy możliwość stosowania wszystkie nowoczesne metody leczenia i materiały, które zadowolą najbardziej wymagających Pacjentów.

Korony zalecane są  w przypadkach znacznego osłabienia korony dużą ilością wypełnień, po leczeniu kanałowym, przy złamaniu korony zęba. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kształt i kolor zębów. Wzmacniają strukturę zęba. Nowoczesne techniki komputerowe umożliwiają wykonanie precyzyjnych prac idealnie dopasowanych do kształtu oszlifowanych zębów. Idealny efekt końcowy zapewnia indywidualnie charakteryzowana ceramika.

Mosty stosowane są w sytuacji gdy brak jest jednego lub kilku zębów. Zęby na których osadzany jest most nazywane są filarami, które mogą stanowić także implanty. Fragmenty mostu, które uzupełniają miejsca, w których brakuje zębów to przęsła. Mosty pozwalają na odtworzenie prawidłowej funkcji żucia nie powodując patologicznego obciążenia zębów filarowych. W zależności od miejsca mostu w jamie ustnej i decyzji Pacjenta wykonujemy mosty, którego podbudowę stanowi stal szlachetna, złoto lub cyrkon pokryty najwyższej jakości porcelaną.

Proteza Ruchoma

 

Protezy stanowią uzupełnienia ruchome, czyli takie, które mogą być wyjmowane  przez Pacjenta i ponownie umieszczane w jamie ustnej.  Wśród nich wyróżniamy:

  • protezy szkieletowe zbudowane są z metalowego szkieletu wraz z kamrami i cierniami odlanymi z metalu, które opierając się na powierzchniach żujących zębów, przenoszą siły żucia w sposób fizjologiczny, tzn. z bezzębnych wyrostków zębodołowych na zęby filarowe wraz z ich ozębną. Szkielet protezy jest na tyle cienki i zredukowany, że praktycznie nie przeszkadza  użytkownikowi, nie zostaje zaburzona funkcja smaku. Wadę stanowią klamry, które mogą być widoczne. Rozwiązaniem są zasuwy, zatrzaski korony teleskopowe. Połączenie protezy z koronami eliminuje widoczne elementy metalowe.
  • protezy natychmiastowe oddawane są Pacjentowi jeszcze w czasie działania znieczulenia.  Takie uzupełnienie zapewnia Pacjentowi uniknięcie przykrej sytuacji braku zębów. Są to protezy czasowe, które po wygojeniu się ran należy podścielić. Wykonywane są na czas leczenia gojenia wyrostków zębodołowych,  do czasu wykonania uzupełnień docelowych.
  • protezy overdenture utrzymują się na przeleczonych korzeniach lub implantach. Spełniają one wymogi estetyki, chronią przed zanikiem kości, zapewniają komfort. Eliminują wady konwencjonalnej protezy ( wypadanie, przesuwanie się).  Pozwalają odzyskać pewność siebie i komfort życia.
  • akrylowe protezy osiadające mogą odtwarzać część uzębienia lub wszystkie zęby. Stosowane, gdy nie ma możliwości zastosowania innych rozwiązań (mostów, implantów, protez szkieletowych).