Nasz zespół

Nasz zespół

DentalCare

Dr Magdalena Patrycja Pniok (Leki) - lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej – specjalizantka w dziedzinie ortodoncji i medycyny estetycznej. Jest certyfikowanym lekarzem Invisalign. Jako jedyny lekarz w Tychach i jeden z kilku na Śląsku została wyróżniona tytułem Invisalign Gold Provider potwierdzającym doświadczenie i najwyższą jakość leczenia.

Członek IAO – International Association for Orthodontic, PTO – Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, PTS – Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Swoją wiedzę pogłębiała na stażach w klinikach ortodontycznych w Niemczech i Holandii ucząc się tam innowacyjnych metod leczenia. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, korzystając z wiedzy największych autorytetów na świecie. Specjalizuje się w leczeniu dzieci i dorosłych, stosując najnowsze metody leczenia, minimalizujące konieczność usuwania zębów przed założeniem aparatu. Posiada duże doświadczenie w pracy z aparatami samoligaturującymi.

W 2017 roku został przyznany jej certyfikat jakości “Znanego lekarza” – “Lekarz Przyjazny Pacjentom”

Zapraszamy także do zakładki certyfikaty.

Dr Magdalena Słysz - lekarz dentysta

Dr Małgorzata Żak - lekarz dentysta

Jest absolwentka Oddziału Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczestniczy w licznych szkoleniach ortodontycznych zarówno w kraju jak i za granicą, dzięki czemu stale pogłębia swoje kwalifikacje ,by zgodnie z obecnymi wytycznymi prowadzić leczenie uwzględniając holistyczne podejście do pacjenta. Odbyła również cykl szkoleń z zakresu mini implantów ortodontycznych, by w pełni wykorzystywać ich możliwości w planowaniu nowoczesnego leczenia . Prowadzi również leczenie z zastosowaniem nakładek Invisilign. Zajmuje się zarówno leczeniem ortodontycznym dorosłych, jak i dzieci. Dużą uwagę poświęca również naszym najmłodszym pacjentom i profilaktyce ortodontycznej, gdyż słuszne decyzje ortodontyczne podjęte na wczesnym etapie rozwoju zapobiegają problemom i powstaniu wad zgryzu w przyszłości

Dr Ewa Białożyt-Bujak - lekarz dentysta

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku Lekarsko-Dentystycznego, gdzie od 2013 roku pracuje jako wykładowca akademicki. 

Specjalizuje się w dziedzinach: protetyka, stomatologią estetyczna i zachowawcza. Bardzo szybko nawiązuje kontakt z najmłodszymi pacjentami, dzięki czemu dzieci chętnie chodzą na wizyty stomatologiczne. Do każdego pacjenta podchodzi ze spokojem i wyrozumiałością . Stara się, aby leczenie przebiegało w dużym komforcie, a jej łagodne podejście bardzo dobrze wpływa na zestresowanych pacjentów. Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach, szkoleniach i sympozjach. W wolnych chwilach podróżuje i relaksuje się przy dobrej książce.

Dr Maciej Pluciński - lekarz dentysta

W roku 2016 ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na kierunku lekarsko-dentystycznym. W trakcie studiów byłem członkiem licznych kół naukowych co zaowocowało chęcią pogłębiania wiedzy i doskonalenia poprzez ozpoczęcie studiów doktoranckich w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej ŚUM. Moimi głownymi zainteresowaniami w stomatologii jest  leczenie zachowawcze oraz  leczenie kanałowe zębów . Swoją wiedzę stale poszerzam przez uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach.  W gabinecie na pierwszym miejscu stawiam prawidłowe podejście do pacjenta oraz bezstresowe przeprowadzenie przez cały cykl lecznia. W wolnych chwilach pasjonat kolarstwa górskiego.

Dr Martyna Mencel - lekarz dentysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w trakcie studiów Master  in Ortodotics. Obszar zainteresowania to stomatologia zachowawcza, pedodoncja oraz ortodoncja. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Podczas pracy korzysta ze współczesnych metod eliminacji stresu, szczególnie opieką otaczając najmłodszych pacjentów. W wolnych chwilach pasjonatka żeglarstwa.

Dr Karolina Barabasz - lekarz dentysta

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zajmuję się leczeniem zarówno dorosłych jak i małych pacjentów. W mojej pracy każdy traktowany jest indywidualnie przez co proponowany przeze mnie plan leczenia dostosowany jest do konkretnych potrzeb. Przez uczestnictwo w konferencjach i kursach ciąglę podnoszę swoje kwalifikacje. Główną dziedziną, którą się interesuję jest stomatologia estetyczna oraz protetyka

Dr Bartosz Kulawik - lekarz dentysta

W 2014 roku ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny otrzymując tytuł lekarza-dentysty.

 

Moim celem w pracy jest szukanie optymalnej drogi do pięknego i trwałego uśmiechu Pacjentów. Dużo uwagi poświęcam, żeby osiągnięcie tego celu przebiegało bezboleśnie i w przewidywalny sposób. Aby tak się stało uczęszczam na liczne kursy praktyczne i teoretyczne.

Interesuję się głównie chirurgią, endodoncją, protetyką i stomatologią estetyczną.

 

Ukończone kursy:

 

2018

„Okluzja i planowanie leczenia cz. I”

„Okluzja i planowanie leczenia cz. II”

„Okluzja zrób to sam”

„Stomatologia bez bólu, bez stresu – czy to droga do skutecznej profilaktyki zdrowia jamy ustnej? Holistyczna stomatologia – nasz organizm a zdrowie jamy ustnej i jak w tym kontekście wdrożyć skuteczną profilaktykę”

„Zasady rozpoznawania i diagnostyki dysfunkcji układu stomatognatycznego, rejestracja zwarcia neuromięśniowego oraz zasad pracy z artykulatorem i użycie łuków twarzowych”

„Chirurgia dla stomatologów ogólnie praktykujących  wszystko co każdy dentysta o cięciu i szyciu powinien wiedzieć”

 

2017

„Endodoncja II – opracowywanie kanałów korzeniowych za pomocą instrumentów maszynowych i wypełnianie metodami termicznymi”

 

2015

„Art of Composite – estetyka kompozytowa bez tajemnic”

2015

Certyfikat w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta

2014

„Nowoczesne cyfrowe systemy rentgenowskie w gabinecie stomatologicznym”

Dr Maciej Nowiński - lekarz dentysta

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, na której w 2004 roku otrzymał dyplom i tytuł lekarza. Rok później, na tej samej uczelni ukończył Wydział Stomatologii, otrzymując dyplom i tytuł lekarza dentysty. Swoje doświadczenie zdobył, między innymi, pracując jako konsultant implantologiczny Keystone Dental oraz na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie w 2014 roku skończył specjalizację z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

Za swój wkład w rozwój implantologii w 2013 roku otrzymał prestiżową nagrodę Platinium Preferred Award, która przyznawana jest corocznie 700 lekarzom w 70 krajach. Systematycznie aktualizuje swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych z zakresu implantologii, sterowanej regeneracji kostnej i protetyki. Jako certyfikowany implantolog Biomet3i prowadzi szkolenia i kursy z implantologii oraz sterowanej regeneracji kości. Swoją wiedzą dzieli się z innymi, pisząc publikacje i doniesienia naukowe przedstawiane na zjazdach krajowych i zagranicznych z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo- Twarzowej.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. dent. M. Nowiński
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej lek. dent. Maciej Nowiński pomaga swoim pacjentom, między innymi, w problemach endodontycznych, przeprowadzając mikroskopowe leczenie kanałowe. Zajmuje się również usuwaniem zębów, resekcją wierzchołków korzeni, zabiegami przedimplantacyjnymi (podniesienia dna zatoki szczękowej, rozszczepieniem wyrostka zębodołowego, przeszczepem kostnym) oraz implantacją zębów.

Dr n. med. Artur Wituła - lekarz dentysta

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, absolwent Wydziału Lekarskiego (Oddziału Stomatologicznego) Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Autor i współautor ponad 20 publikacji i doniesień zjazdowych. Wykładowca szkoleń implantologicznych dla firmy Mozo Grau. Uczestnik wielu szkoleń, sympozjów i staży krajowych oraz zagranicznych.

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej ze szczególnym uwzględnieniem traumatologii szczękowo-twarzowej i chirurgii oraz chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie zawodowe
Starszy asystent w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A.Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, współwłaściciel Prywatnego Ośrodka Stomatologii „Novodent”s.c.w Mysłowicach, starszy asystent Szpitala Specjalistycznego Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach, Pododdział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Z Centrum Medycznym MAVIT współpracuje od kwietnia 2010 roku.