Bez bólu, bez stresu
DentalCare

Każdy może być leczony bez bólu i stresu. W DentalCare wszystkie zabiegi wykonujemy w specjalnie dobranym znieczuleniu, zapewniającym Pacjentom maksymalny komfort i eliminującym ból. „Gaz rozweselający” wywołuje natomiast przyjemny stan odprężenia, oszołomienia i oddzielenia od rzeczywistości, przy zachowaniu świadomości i odruchów Pacjenta.
Duży wybór metod i środków, doświadczeni specjaliści oraz indywidualne podejście sprawiają, że wizyta u dentysty przestaje być źródłem stresu i obaw, a staje się pozytywnym doświadczeniem.
Bezstresowe i bezbolesne wizyty gwarantują:
- indywidualnie dobrane środki przeciwbólowe, które mogą być stosowane u osób w różnym wieku, także u kobiet w ciąży i dzieci, gwarantujące całkowity komfort zarówno w trakcie jak i po zabiegu.
- „magiczna różdżka” The Wand czyli znieczulenie komputerowe. Podawanie środka znieczulającego nie musi wiązać się z użyciem tradycyjnej igły i strzykawki. Amerykańskie urządzenie The Wand pozwala dzięki specjalnemu mikroprocesorowi na praktycznie bezbolesne podanie znieczulenia.
- „gaz rozweselający” czyli podtlenek azotu. Polecany pacjentom odczuwającym lęk i stresującym się przed wizytą u dentysty. Metoda ta zapewnia pełen relaks i wyciszenie, osoba poddana sedacji znajduje się w stanie przyjemnego rozluźnienia, a po zabiegu jej wspomnienia często przypominają sen. Powrót do stanu normalnego polega na podaniu czystego tlenu, jest szybki i całkowicie bezpieczny. Po 30 min pacjent odzyskuje pełną świadomość, może prowadzić samochód, a wszystkie oznaki całkowicie ustępują. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa gaz rozweselający znajduje też zastosowanie podczas leczenia dzieci. Naszym Pacjentom proponujemy pachnące maseczki (waniliowe, truskawkowe, o zapach gumy do żucia).
Sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji przynosi najlepsze rezultaty:
- silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem
- silny lęk przed ukłuciem zarówno u dzieci jak i u dorosłych
- silny odruch wymiotny
- nadpobudliwość nerwowa
- nieprzyjemne zabiegi chirurgiczne, protetyczne, wyciski u osób z silnym odruchem wymiotnym
- usuwanie złogów nazębnych
- opracowywanie próchnicy początkowej
Zaleca się:
- około 3 godzinną przerwę pomiędzy ostatnim posiłkiem, a zabiegiem z użeciem podtlenku azotu
- wizyta z osobą towarzyszącą, ze względu na stan rozluźnienia w jakim znajduje się pacjent
(tekst źródłowy: Morris Clark, Ann Brunick “Podręcznik sedacji wziewnej N2O/O2)